Spotkanie informacyjne o Programie "Europa dla obywateli" - 25.07.2019 r. - OPOLE

Bez tytułu.png

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" organizuje dla przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 25 lipca 2019 roku w Opolu. Spotkanie jest współorganizowane z Urzędem Miasta Opola.

Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów, aktywistom, społecznikom oraz osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej "Europa dla obywateli".

Ponadto, w trakcie spotkania Pani Magdalena Matyjaszek, Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola opowie o projekcie “Solidarni w partnerstwie”, który był współfinansowany ze środków Programu “Europa dla obywateli”. 

"Europa dla obywateli" wspiera organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury, badań i edukacji, w realizacji:

- projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego

- inicjatyw lokalnych

- zaangażowania społecznego i demokratycznego

- pamięci europejskiej

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne; aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej polskiego Punktu Informacyjnego „Europa dla obywateli”, gdzie znajduje się również szczegółowy plan wydarzenia.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZAPISY

Termin: czwartek, 25 lipca 2019, godz.10.30-13.45 (rejestracja od godz. 10.00)

Miejsce spotkania: Centrum Dialogu Obywatelskiego (ul. Koraszewskiego 7-9, 45-015 Opole)

Przewiń do góry