Centrum Biznesu

Sprawozdanie z działalności 2018

Zasady, formy i zakres działalności statutowej​​​​​​​

Realizacja celów statutowych​​​​​​​

Centrum Biznesu stanowi trzykondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 1.225,6 m2.  W budynku mieści się 13 biur i 5 pokoi konsultacyjnych, które na co dzień służą do organizowania spotkań z kontrahentami lub klientami, a także do odpoczynku i nieformalnych spotkań. Poza pomieszczeniami biurowymi w budynku znajdują się trzy oddzielne pomieszczenia szkoleniowo - konferencyjne dla łącznej liczby ok. 100 osób, które łączy foyer z przestrzenią rekreacyjną oraz wyjściem na duży ogród.

Pomieszczenia biurowe - partnerzy

W 2018 roku wszystkie dostępne pomieszczenia biurowe były zajmowane przez partnerów projektu. Swoje miejsce w Centrum Biznesu znaleźli:

 • IMW RACHUNKOWOŚĆ DORADZTWO BIZNESOWE Sp. z o.o. - Firma zajmuje się finansami, rachunkowością, doradztwem biznesowym i podatkowym.
 • MARCIN KUSZ KANCELARIA RADCY PRAWNEGO - Kancelaria specjalizuje się w obsłudze prawnej oraz doradztwie finansowym na rzecz polskich jak i zagranicznych podmiotów gospodarczych zakresie polsko-niemieckiego obrotu prawnego.
 • IO-TEC SEBASTIAN KIEL - IO-TEC to kompleksowe usługi z zakresu automatyki przemysłowej oraz budynkowej. Firma wykonuje projekty nowych instalacji automatyki wraz z oprogramowaniem oraz uruchomieniem kompletnej instalacji na miejscu u klienta.
 • PROJEKTANCI KARIERY SP. Z O.O SP. K. - Firma umożliwia skorzystanie z pełnej gammy usług obejmujących outsourcing HR od rekrutacji i selekcji pracowników, organizacji szkoleń, konsulting HR po leasing pracowniczy osób z Ukrainy.
 • DEPART SP. Z O.O. - Specjalnością firmy jest wynajem samochodów osobowych i dostawczych w Polsce, indywidualnytransfer osób z lotnisk Wrocław i Pyrzowice, auto zastępcze, doradztwo w zakresie odszkodowań powypadkowych.
 • AVIVA PLACÓWKA PARTNERSKA ELŻBIETA MŁYŃCZAK - Kompleksowa usługa z zakresu ubezpieczeń indywidualnych, grupowych i majątkowych.
 • SMUDA CONSULTING GEORG SMUDA - Firma zajmuje się zakładaniem oraz kompleksową obsługą firm w Polsce i Niemczech.
 • A1A AUTOMOTIVE POLSKA - Specjaliści w sprzedaży nowych pojazdów użytkowych, dostawczych i sprinterów marek Mercedes Benz, Ford, VW, Renault, Fiat i Peugeot.
 • PLANUJPRACE.PL SPÓŁKA JAWNA - Firma zarządzająca aplikacją internetową związaną z planowaniem pracy zmianowej, układaniem harmonogramów i dyżurów.
 • KONSTRUKTON SP. Z O.O.  - Biuro projektowe, oferuje projekty budowlane, zarówno domów - gotowe oraz indywidualne jak i też innych obiektów.
 • BRG-BIURO RACHUNKOWE GRAŻYNA SOKOŁOWSKA - Biuro rachunkowe, oferuje obsługę firm w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych firm, rachunkowości organizacji pozarządowych, ryczałtu ewidencjonowanego, ksiąg przychodów i rozchodów, ewidencji VAT rolników.
 • CERTIFICATION STANDARDS – PORTAL RYNKU CERTYFIKACJI - Pierwszy Portal Rynku Certyfikacji i Standaryzacji w Polsce.
 • CENTRUM ROZWOJU BIZNESU SP. Z O.O. - Usługi wspomagające prowadzenie działalności gospodarczej: kompleksowa obsługa wniosków pożyczkowych, działalność wspomagająca usługi finansowe, administracyjna obsługa biura, pozaszkolne formy edukacji.

Biura na godziny

W 2018 roku w Centrum Biznesu oferowało możliwość skorzystania z usług „Biura na godziny”. „Biura na godziny” to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców i osób prywatnych, osób wykonujących wolny zawód, które potrzebują spokojnego, wygodnego pomieszczenia do pracy biurowej lub na spotkanie z klientem.

Stanowiska do pracy dostępne są w systemie godzinowym lub abonamentowym. Obok samodzielnych stanowisk istnieje możliwość wynajęcia małych pokoi konsultacyjnych (do 7 osób) i dużych sal konferencyjnych.

Wirtualne Biuro

Usługa Wirtualne Biuro w Centrum Biznesu to od 2017 roku nowoczesne rozwiązanie dla przedsiębiorców chcących zaoszczędzić swój czas i pieniądze. Przy minimalnych kosztach można uzyskać atrakcyjny adres (ul. Wrocławska 133, 45-837 Opole) realnego biura w Opolu. Wizerunek firmy staje się bardziej profesjonalny, przedsiębiorca zyskuje czas na zarządzanie swoją firmą. W ramach Wirtualnego Biura oferowane są trzy pakiety: Pakiet Rejestracja, Pakiet Poczta Podstawowy oraz Pakiet Poczta rozszerzony. W 2018 roku z usług Wirtualnego Biura w Centrum Biznesu korzystało 13 podmiotów.

Sale konferencyjno - szkoleniowe

Przez cały rok umożliwiano zainteresowanym wynajem sal na organizowanie konferencji, szkoleń, spotkań z gośćmi.

Trzy pomieszczenia o powierzchniach 31, 33 oraz 66 m2 stanowią idealne miejsce na warsztaty, kursy, prezentacje usług bądź towarów, czy na wydarzenia biznesowe.

Wykorzystanie sal konferencyjno - szkoleniowych

Dzięki współpracy partnerskiej sale szkoleniowe w Centrum Biznesu zostały wykorzystanie przez Izbę Gospodarczą „Śląsk” do zorganizowania szkoleń dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich firm wywodzących się z grona członków Izby oraz firm współpracujących z Izbą.

Głównym celem szkoleń było podniesienie poziomu wiedzy uczestników, kwalifikacji zawodowych i praktycznych umiejętności przedsiębiorców, kadry kierowników i menedżerów. Szkolenia warsztatowe pozwoliły na podniesienie atrakcyjności oferowanych usług i produktów przez przedsiębiorców głównie z branży usługowo-handlowej.

W ciągu roku w Centrum Biznesu odbyły się także szkolenia m in. managerskie dla młodzieży, konferencje dla rodziców i nauczycieli, szkolenia dla animatorów dziecięcych, szkolenia z rozwoju osobistego. Odbyły się szkolenia branżowe: dla księgowych, motoryzacyjne, bezpieczeństwa i higieny pracy, medyczne, szkolenia z obsługi oprogramowania komputerowego, nauka stylizacji paznokci. W Centrum Biznesu miały miejsce także szkolenia i spotkania dla pracowników firm związanych z odnawialnymi źródłami energii, warsztaty w zakresie standardów dostępności dla osób niepełnosprawnych a także kilka konferencji dla właścicieli i pracowników agencji pracy.

Działania Fundacji Rozwoju Śląska w Centrum Biznesu

W ciągu całego roku 2018 w Centrum Biznesu odbyło się kilka spotkań Zarządu i Rady Fundacji Rozwoju Śląska. Pracownicy Fundacji mieli także możliwość szkolenia się w salach konferencyjnych.

Szkolenia „Energetyka w przedsiębiorstwie i nowoczesnym budownictwie”

W drugiej połowie roku w Centrum Biznesu odbyły się dwie konferencje zorganizowane przez Fundację Rozwoju Śląska przy współpracy z Fundacją Oświecony pn. „Energetyka w przedsiębiorstwie i nowoczesnym budownictwie”. Wydarzenia zgromadziły przedsiębiorców zainteresowanych energetyką. Tematyka konferencji organizowanej przez Fundację Oświecony obejmowała energetykę w przedsiębiorstwach, jej koszty, efektywność energetyczną, kompensację mocy biernej, innowacyjne rozwiązania dla firm, rozwiązania hybrydowe, panele fotowoltaiczne oraz audyty energetyczne. Zostały zaprezentowane także programy pożyczkowe Fundacji Rozwoju Śląska dla firm i wspólnot mieszkaniowych obejmujące m. in. efektywność energetyczną i termomodernizację. W przerwach uczestnicy spotkania mieli możliwość, dzięki obecności pracowników Fundacji, szczegółowego zapoznania się z programami pożyczkowymi.

Centrum Rozwoju Biznesu Sp. z o.o.

Via Regia Sp. z o.o.

Informacja o prowadzonej działalności gospodarczej

Informacja o posiedzeniach organów fundacji

Informacja o środkach pochodzących ze spłat pożyczek, dotacjach oraz przychodach i źródłach pochodzenia

Informacja o poniesionych kosztach + pozostałe dane

Dane o działalności zleconej Fundacji przez podmioty państwowe i samorządowe

Informacja o rozliczeniach fundacji oraz w sprawie składanych deklaracji

Dokumenty do pobrania

Przewiń do góry