Biznes Mixer Kooperacja

W dniu 28. Kwietnia 2016 Fundacja Rozwoju Śląska uczestniczyła w wydarzeniu pod tytułem: "Biznes Mixer Kooperacja", którego organizatorem było Centrum Wystawienniczo Kongresowe w Opolu.

Celem przedsięwzięcia było skojarzenie przedsiębiorców oraz Instytucji Otoczenia Biznesu. Wydarzenie zostało podzielone na trzy działania. Pierwszym był networking, następnie po pierwszej wymianie informacji nastąpiła giełda kooperacyjna, podczas której w wyniku zebranych informacji można było porozmawiać twarzą w twarz z interesującą nas osobą. Ostatnim elementem były prezentacje IOB oraz możliwość odwiedzenia tychże instytucji przy stoiskach.

W networkingu uczestniczyło około 100 osób, które w siedmiu dwudziestominutowych sesjach miały po 2 minuty czasu na zaprezentowanie oferty swojej firmy. Przy każdym stoliku zasiadało 10 osób, które po kolei przedstawiały czym się zajmują i co mają do zaoferowania. Podczas tej wydawałoby się krótkiej chwili można jednak przekazać, ale też usłyszeć sporo treści. Jak wspomniał podczas rozpoczęcia Dyrektor Centrum, pan Sławomir Janecki, człowiek ma dwoje uszu i tylko jedne usta, dlatego trzeba dwa razy tyle słuchać, co mówić.

Organizator zadbał, aby Instytucje Otoczenia Biznesu działające na terenie Opola mogły wziąć udział w wydarzeniu. Fundacja stając się partnerem wydarzenia otrzymała stoisko wystawowe, przy którym z chęcią nasi pracownicy przedstawiali nie tylko ofertę pożyczkową, w tym Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, ale również ofertę Centrum Biznesu i jego partnerów. 

Agenda przewidziała również czas na prezentacje ofert Instytucji Otoczenia Biznesu z terenu miasta Opola dla uczestników networkingu..

Organizatorowi- Centrum Wystawienniczemu w Opolu dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie jeszcze większa oraz, że ponownie nasza instytucja będzie miała możliwość wzięcia udziału.

Można śmiało rzec, że przedsięwzięcie należało do udanych. Żywimy nadzieję, że podczas giełdy kooperacyjnej zostały zawarte same efektywne kontakty biznesowe oraz, że oferta Fundacji dotarła do przedsiębiorców i jest na tyle atrakcyjna, aby z niej skorzystać.

 

Galeria zdjęć stoiska oraz wydarzenia:

 

Przewiń do góry