Wernisaż poplenerowy „Bielice – widok z niemiecką historią w tle”

2022-09-26 WERNISAŻ BIELICE .png

 

W dniu 23.09.2022r w „Galerii nad Odrą” mieszczącej się w Ognisku Plastycznym Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu odbyło się otwarcie wernisażu prac plastycznych w ramach projektu „Bielice – widok z niemiecką historią w tle”. W trakcie wernisażu Fundację Rozwoju Śląska reprezentował Prezes Pan Henryk Wróbel oraz Pani Dyrektor Helena Lellek.

Ekspozycja jest etapem wieńczącym 5 dniowy plener malarski w malowniczych okolicznościach dzikiej przyrody województwa dolnośląskiego. Zadaniem każdego z uczestników było wykonanie prac zainspirowanych widokami z miejsca pobytu, w wybranej technice plastycznej.  Poza wsparciem utalentowanej młodzieży, projekt miał również charakter edukacyjny. W ramach pleneru malarskiego młodzież zwiedziła m.in. Lądek Zdrój, gdzie przez część swojego życia żył i tworzył Michael Klahr oraz Kletno. Pozwoliło to na pogłębienie wiedzy uczestników pleneru malarskiego w zakresie wielokulturowego dziedzictwa Dolnego Śląska.

Plener malarski w Bielicach był piątą edycją projektu, w latach poprzednich plenery malarskie odbyły się w Kamieniu Śląskim, Pławniowicach, na Górze św. Anny oraz w Mosznej.

Zachęcamy do odwiedzania wystawy poplenerowej.

#Fundacjadlaciebie

 

Przewiń do góry