Projekt LernRAUM.pl

2022-03-29 -Lernraum .jpeg

Miło nam poinformować, że Fundacja Rozwoju Śląska w partnerstwie z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce rozpoczęła realizację nowej edycji projektu LernRAUM.pl.

W ramach projektu organizowane będą warsztaty, wykłady i kursy (stacjonarnie i online) nawiązujące do kultury i języka niemieckiego, w zakresie m.in. historii lokalnej, niemieckiej kultury, obyczajów, życia codziennego, rękodzieła czy medycyny.

Realizacja projektu odbywa się w 15 miejscach:

- woj. opolskie (Strzelce Opolskie, Kędzierzyn-Koźle, Ligota Turawska, Opole i Prószków),

- woj. Śląskie (Jastrzębie Zdrój, Bytom, Gliwice, Łubowice, Rybnik, Świętochłowice, Tworków),

- północ i zachód Polski (Olsztyn, Bydgoszcz, Wałbrzych).

Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń LernRAUM.pl dostępne są na profilu facebookowym projektu: https://www.facebook.com/lernraumpl/

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ojczyzny  RFN na podstawie uchwały Bundestagu.