Fundusz Stypendialny 2023

Nabór wniosków o przyznanie stypendium trwał od 01.03.2023r. do 30.06.2023r. Wpłynęło łącznie 115 wniosków, 93 z woj. opolskiego, 16 z woj. śląskiego, 3 wnioski z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. warmińsko-mazurskiego.

Zarząd Fundacji, po rekomendacji Komisji Stypendialnej, przyznał 80 stypendiów dla uzdolnionych oraz zaangażowanych społecznie uczniów i studentów. Informujemy, że każda osoba, która złożyła wniosek o stypendium, zostanie poinformowana o decyzji Zarządu Fundacji drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną (jeśli nie został podany adres e-mail). 


Miło nam poinformować, że 1 marca 2023r. ruszył nabór wniosków o stypendium w ramach Funduszu Stypendialnego Fundacji Rozwoju Śląska 2023 im. Johanna Krolla.

Fundusz Stypendialny Fundacji Rozwoju Śląska przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do dwudziestego szóstego roku życia, mieszkających na terenie Polski, wywodzących się ze środowiska mniejszości niemieckiej. Stypendium jest świadczeniem materialnym przyznawanym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie naukowej, sportowej, artystycznej i społecznej w roku szkolnym/ akademickim 2022/2023.

UWAGA ZMIANY W REGULAMINIE FUNDUSZU STYPENDIALNEGO 2023!

Zanim złożysz wniosek - zapoznaj się z nowym Regulaminem, zmianie uległ m.in. sposób składania wniosku o stypendium, wypełnienie wniosku możliwe tylko poprzez elektroniczny formularz (Kliknij WYPEŁNIJ WNIOSEK).

PDFRegulamin Funduszu Stypendialnego 2023 

Wypełniony elektronicznie wniosek, prosimy składać w oryginale:

  • osobiście w siedzibie Fundacji lub
  • drogą pocztową pod adresem:

Fundacja Rozwoju Śląska

ul. Wrocławska 133

45-837 Opole

Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca 2023r.

ZŁÓŻ WNIOSEK O STYPENDIUM W 3 PROSTYCH KROKACH:

Ikona: wypełnij wniosek > Ikona: wydrukuj i podpisz >

Ikona: Koperta. Złóż wniosek

WYPEŁNIJ WNIOSEK WYDRUKUJ I PODPISZ ZŁÓŻ WNIOSEK W FUNDACJI

 

Kontakt w sprawie Funduszu Stypendialnego: 

Agata Róg-Kopczyńska
tel: 77 454 25 97
e-mail: 

Przewiń do góry