Fundusz Stypendialny - FUNDACJA OD 30 LAT DLA CIEBIE

2022-01-27 Fundusz Stypendialny podsumowanie.png

Cztery  dotychczasowe edycje, projektu "Fundusz Stypendialny Fundacji Rozwoju Śląska im. J. Krolla", pokazują, że cieszy się on popularnością wśród uczniów i studentów ze środowiska mniejszości niemieckiej.

Z roku na rok wpływa coraz więcej wniosków i zarazem poszerza się grono naszych stypendystów. W 2018r, kiedy po raz pierwszy zainaugurowaliśmy Fundusz Stypendialny, wpłynęło 71 wniosków, a przyznanych zostało 48 stypendiów. W kolejnych latach przyznanych było 69 oraz 58 stypendiów, a w roku 2021 z 98 wniosków przyznaliśmy aż 73 stypendia.

Począwszy od roku 2018 Fundacja wypłaciła w sumie 273 tys. zł z przeznaczeniem na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach Funduszu Stypendialnego, szczegóły już niebawem na naszej stronie internetowej.

#FUNDACJAOD30LATDLACIEBIE