Wystawa poplenerowa "Moszna - widok z niemiecką historią w tle"

2021-10-21  wystawa poplenerowa.png

Zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy poplenerowej projektu „Moszna – widok z niemiecką historią w tle”. 

W dniach 15 do 29 października 2021 roku wystawę można oglądać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, w Holu na Ostrówku ul. Piastowska 14, 45-082 Opole.

Ekspozycja jest etapem wieńczącym plener plastyczny zorganizowany przez Fundację Rozwoju Śląska. Prace plastyczne powstawały w kompleksie pałacowo-parkowym w Mosznej (15-17 czerwiec 2021r). Zadaniem każdego z 30 uczestników pleneru było wykonanie prac zainspirowanych widokami z miejsca pobytu, w wybranej technice plastycznej.

Jednym z najważniejszych celów projektu jest wsparcie przez Fundację Rozwoju Śląska edukacji utalentowanych młodych ludzi. Niemniej ważnym założeniem jest  pogłębienie wiedzy uczestników na temat wielokulturowego dziedzictwa Śląska. Jednocześnie, z uwagi na wybraną lokalizację pleneru, miał on także na celu promocję kulturowych walorów miejsca, którego historia rozgrywała się podczas niemieckiego okresu w ich dziejach. Uczniowie stworzyli „malarskie pamiątki” z miejsca o wielowiekowej historii. 

wystawa UMWO.jpeg

W listopadzie wystawa poplenerowa dostępna będzie w Zespole Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach, natomiast od 1.12.2021 do 31.01.2022 w Galerii Zamkowej Kompleksu Parkowo-Pałacowego w Mosznej.

#FundacjadlaCiebie

Przewiń do góry