Fundusz Stypendialny Fundacji Rozwoju Śląska im. Johanna Krolla - uroczyste wręczenie stypendiów

W dniu 16.10.2021r. w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Funduszu Stypendialnego Fundacji Rozwoju Śląska im. Johanna Krolla.

W marcu br. Fundacja Rozwoju Śląska zainaugurowała kolejną, czwartą już edycję projektu pod nazwą Fundusz Stypendialny Fundacji Rozwoju Śląska im. Johanna Krolla. Projekt skierowany jest do uczniów i studentów związanych z mniejszością niemiecką. Stypendium przyznawane jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie: naukowej, sportowej, artystycznej i społecznej.

Nabór wniosków trwał do końca czerwca br., łącznie wpłynęło 98 wniosków. W dniu 10.09.2021 r. Zarząd Fundacji, po rekomendacji Komisji Stypendialnej, przyznał 73 stypendia dla uzdolnionych oraz zaangażowanych społecznie uczniów i studentów.

Podczas uroczystości stypendyści odebrali dyplomy z rąk Henryka Wróbla, Prezesa Fundacji Rozwoju Śląska, Posła Henryka Krolla, syna patrona Funduszu Stypendialnego i Rafała Bartka, Przewodniczącego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Uroczystość uświetnił występ artystyczny Miriam Powrósło, która zagrała na skrzypcach.

#FUNDACJADLACIEBIE

 

Przewiń do góry