"Moszna - widok z niemiecką historią w tle" - Zapraszamy na wernisaż prac plastycznych

2021-08-19 - zapowiedz wystaw poplenerowych.jpeg  

W dniach 15-17 czerwca br. Fundacja Rozwoju Śląska zorganizowała plener malarski w ramach projektu „Moszna – widok z niemiecką historią w tle”. W plenerze malarskim uczestniczyło 30 uczniów Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu.

W dniu 15 września 2021 roku o godz. 12.00 w „Galerii nad Odrą” mieszczącej się w budynku Ogniska Plastycznego przy Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu (ul. Barlickiego 15) odbędzie się wernisaż prac powstałych w trakcie pleneru malarskiego.

Plener malarski miał formę konkursu plastycznego. W trakcie otwarcia wystawy inauguracyjnej odbędzie się jego rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród uczestnikom pleneru, którzy najbardziej wyróżnili się talentem oraz zaangażowaniem.

Kolejne wystawy poplenerowe zorganizowane zostaną jesienią 2021 w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach, w Holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego na Ostrówku oraz w Galerii Zamkowej w Mosznej.

Projekt „Moszna – widok z niemiecką historią w tle” objęty został Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego oraz Starosty Powiatu Krapkowickiego.

Zapraszamy do udziału!

Przewiń do góry