Plener Malarski "Moszna - widok z niemiecką historią w tle"

2021-06-11 Plener malarski MOSZNA.jpeg

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 15-17 czerwca 2021 roku odbędzie się Plener malarski w ramach projektu „Moszna – widok z niemiecką historią w tle”.

W plenerze malarskim uczestniczyć będzie 30-osobowa grupa młodzieży, która wykona prace plastyczne zainspirowane widokiem z miejsca pobytu w wybranej technice plastycznej. Inicjatywa będzie mieć formę konkursu plastycznego.

Finalną częścią projektu będzie organizacja jesienią 2021 trzech wystaw poplenerowych
w województwie opolskim. Pierwsza wystawa odbędzie się we wrześniu br. w Centrum Biznesu Fundacji Rozwoju Śląska, w trakcie jej otwarcia wręczone zostaną nagrody wybranym przez komisję konkursową  autorom prac. Kolejne wystawy odbędą się w Krapkowicach i Opolu.

Projekt „Moszna – widok z niemiecką historią w tle” objęty został Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego oraz Starosty Powiatu Krapkowickiego.

Plener malarski w Mosznej będzie czwartą edycją projektu, w latach poprzednich plenery odbyły się w Kamieniu Śląskim, Pławniowicach oraz na Górze św. Anny.

#FUNDACJADLACIEBIE