Jubileusz

Fundacja powstała w 1991 roku, a jej status prawny potwierdzony został aktem notarialnym z dnia 2 grudnia. Instytucja została ustanowiona przez stowarzyszenia mniejszości niemieckiej reprezentujące 4 województwa:

• Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Mniejszości Niemieckiej na Śląsku Opolskim z siedzibą w Gogolinie (woj. opolskie – dziś pod nazwą Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim z siedzibą w Opolu);

• Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Ludności Pochodzenia Niemieckiego Województwa Katowickiego z siedzibą w Raci­borzu (woj. śląskie – dziś pod nazwą Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców w Województwie Śląskim z siedzibą w Raciborzu);
• Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Ludności Pochodzenia Niemieckiego Województwa Częstochowskiego z siedzibą w Oleśnie (ówczesne woj. częstochowskie, dziś opolskie);

• Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu (woj. dolnośląskie).

Dnia 3 lipca 1992 roku Fundacja Rozwoju Śląska zarejestrowana została w prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla miasta Warszawy Rejestrze Fundacji.

Logo PL-DE 25 (4).png

Główne obchody 25-lecia Fundacji Rozwoju Śląska odbędą się 3 lipca 2017 roku (poniedziałek) w Centrum Biznesu w Opolu przy ul. Wrocławskiej 133.

W związku z powyższym, informujemy że przewiduje się następujący przebieg uroczystości:

godz. 13.00 - 13.30 Czas dla mediów - parter Sala nr 1,

godz. 14.00 rozpoczęcie uroczystości 25-lecia Fundacji Rozwoju Śląska - parter,

ok. godz. 15.15 planowane zakończenie oficjalnej części uroczystości.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu Tel. 77 454 25 97, 77 423 29 17, E-mail: sekretariat@fundacja.opole.pl.

Mapka - dojazd CB

Dnia 11 marca 2017 roku Izba Gospodarcza "Śląsk" przy współpracy z Fundacją Rozwoju Śląska zorganizowała XV Galę Biznesu w ramach, której przyznano nagrody w Konkursie Firma Roku 2016.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach:

- Przedsiębiorstwo roku 2016: nagrodzono firmę Hyla Trans s.c. z Opola

- Produkt/Usługa roku: nagrodzono "PolenJournal.de", niemieckojęzyczna gazeta gospodarcza, wydawana przez SMUDA CONSULTING Georg Smuda

- Junior Biznesu: ADJ Baby Furniture Dominik Jurga z Trzcianki. Firma zajmuje się produkcją mebli dla dzieci.

Podczas Gali Biznesu oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie tegorocznych obchodów 25-lecia Fundacji Rozwoju Śląska.

Dnia 5 grudnia 2016 roku w Centrum Biznesu w Opolu odbyła się kameralna uroczystość z udziałem obecnych oraz byłych przedstawicieli Rady, Zarządu oraz pracowników Fundacji, w ramach której Prezes Fundacji Pan Arnold Czech podsumował 25-letnią działalności Fundacji Rozwoju Śląska.