Jubileusz

Fundacja powstała w 1991 roku, a jej status prawny potwierdzony został aktem notarialnym z dnia 2 grudnia. Instytucja została ustanowiona przez stowarzyszenia mniejszości niemieckiej reprezentujące 4 województwa:

• Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Mniejszości Niemieckiej na Śląsku Opolskim z siedzibą w Gogolinie (woj. opolskie – dziś pod nazwą Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim z siedzibą w Opolu);

• Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Ludności Pochodzenia Niemieckiego Województwa Katowickiego z siedzibą w Raci­borzu (woj. śląskie – dziś pod nazwą Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców w Województwie Śląskim z siedzibą w Raciborzu);
• Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Ludności Pochodzenia Niemieckiego Województwa Częstochowskiego z siedzibą w Oleśnie (ówczesne woj. częstochowskie, dziś opolskie);

• Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu (woj. dolnośląskie).

Dnia 3 lipca 1992 roku Fundacja Rozwoju Śląska zarejestrowana została w prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla miasta Warszawy Rejestrze Fundacji.

Główne obchody 25-lecia Fundacji odbędą się  3 lipca 2017 roku.

Szczegółowe informacje dot. przebiegu uroczystości już wkrótce.

Dnia 11 marca 2017 roku Izba Gospodarcza "Śląsk" przy współpracy z Fundacją Rozwoju Śląska zorganizowała XV Galę Biznesu w ramach, której przyznano nagrody w Konkursie Firma Roku 2016.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach:

- Przedsiębiorstwo roku 2016: nagrodzono firmę Hyla Trans s.c. z Opola

- Produkt/Usługa roku: nagrodzono "PolenJournal.de", niemieckojęzyczna gazeta gospodarcza, wydawana przez SMUDA CONSULTING Georg Smuda

- Junior Biznesu: ADJ Baby Furniture Dominik Jurga z Trzcianki. Firma zajmuje się produkcją mebli dla dzieci.

Podczas Gali Biznesu oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie tegorocznych obchodów 25-lecia Fundacji Rozwoju Śląska.

Dnia 5 grudnia 2016 roku w Centrum Biznesu w Opolu odbyła się kameralna uroczystość z udziałem obecnych oraz byłych przedstawicieli Rady, Zarządu oraz pracowników Fundacji, w ramach której Prezes Fundacji Pan Arnold Czech podsumował 25-letnią działalności Fundacji Rozwoju Śląska.