Program rozwoju MSP

Złóż wniosek ON-LINE

Wnioskodawcy:

Osoby fizyczne i prawne prowadzące lub zamierzające uruchomić działalność gospodarczą na terenie kraju.

Przeznaczenie pożyczek:

•  Cele inwestycyjne:
    • zakup nieruchomości przeznaczonej do prowadzenia działalności gospodarczej,
    • budowę, remont lub przebudowę nieruchomości,
    • zakup maszyn i urządzeń,
    • zakup pojazdów,
    • zakup wyposażenia biura,
  •  Cele obrotowe:
    • zakup materiałów, surowców, produktów lub towarów,
  • Inne, nie mające charakteru konsumpcyjnego.

Zasady finansowania:

• 5-letni okres spłaty pożyczki na cele inwestycyjne z możliwością skorzystania z karencji.
  • 3-letni okres spłaty pożyczki na cele obrotowe z możliwością skorzystania z karencji.

Oprocentowanie wg stałej stopy procentowej obowiązującej na dzień zawarcia umowy pożyczki w wysokości stopy bazowej, określanej przez Komisję Europejską dla PLN, publikowanej w Dzienniku Urzędowym Wspólnoty Europejskiej, powiększonej o marżę.

Kwota:

Maksymalna kwota pożyczki: 500.000 zł

Opłaty i prowizje:

Szczegółowe informacje na temat prowizji oraz opłat związanych z udzielaniem pożyczek ze środków Fundacji, znajdziecie Państwo w zakładce "Opłaty i prowizje". Opłaty i prowizje MSP

1. Wniosek

2. Załączniki do wniosków

3. Tabela opłat i prowizji

4. Arkusz kontrolno-rozliczeniowy

5. Regulamin

Pożyczki udzielane są ze środków zwrotnych Fundacji, tj. pochodzących ze spłat udzielonych wcześniej pożyczek realizowanych z otrzymanych dotacji z budżetu Republiki Federalnej Niemiec w latach 1992 – 2002.