Program rozwoju MSP

Wnioskodawcy:

Osoby fizyczne i prawne prowadzące lub zamierzające uruchomić działalność gospodarczą na terenie kraju.

Przeznaczenie pożyczek:

•  Cele inwestycyjne :
    • zakup nieruchomości przeznaczonej do prowadzenia działalności gospodarczej,
    • budowę, remont lub przebudowę nieruchomości,
    • zakup maszyn i urządzeń,
    • zakup pojazdów,
    • zakup wyposażenia biura,
    • zakup materiałów, surowców, produktów lub towarów (środki obrotowe),
    • inne, nie mające charakteru konsumpcyjnego.

Zasady finansowania:

• 5-letni okres spłaty pożyczki na cele inwestycyjne z możliwością skorzystania z karencji.
  • 3-letni okres spłaty pożyczki na cele obrotowe z możliwością skorzystania z karencji.

Oprocentowanie wg stałej stopy procentowej obowiązującej na dzień zawarcia umowy pożyczki w wysokości stopy bazowej, określanej przez Komisję Europejską dla PLN, publikowanej w Dzienniku Urzędowym Wspólnoty Europejskiej, powiększonej o marżę.

Maksymalna kwota pożyczki: 500.000 zł

Opłaty i prowizje:

Szczegółowe informacje na temat prowizji oraz opłat związanych z udzielaniem pożyczek ze środków Fundacji, znajdziecie Państwo w zakładce "Opłaty i prowizje".

Dokumenty do pobrania MSP

Regulamin MSP

Opłaty i prowizje MSP

Pożyczki udzielane są ze środków zwrotnych Fundacji, tj. pochodzących ze spłat udzielonych wcześniej pożyczek realizowanych z otrzymanych dotacji z budżetu Republiki Federalnej Niemiec w latach 1992 – 2002.